Збірник відгуків

Головна » Статті » Знання - це сила!

Відомості про кісткову тканину
Скелет захищає ваші внутрішні органи; є опорою для м'язів, шкіри, органів, кровоносних судин і нервів; дозволяє нам здійснювати рухи. Система з'єднання м'язів і кісток, а також система зчленування кісток через суглоби робить скелет не тільки міцни , але і гнучким. Кістки є такими ж живими тканинами, як м'язи або шкіра. У них міститься висока кількість неорганічних, тобто мінеральних, речовин, особливо фосфату кальцію. Поверхня кістки складається з щільної сполучної тканини, званої окістям, в якій знаходяться нервові закінчення, що передають сигнали в кістковий мозок, і кровоносні судини, по яких доставляються кисень і необхідні поживні речовини. Органічна частина кістки складається з мільйонів живих клітин і матриксу, званого остеоід, який складається з твердого волокнистого білка колагену.

На етапі ембріонального розвитку плода в утробі матері відбувається формування м'якого скелета, матеріалом для якого служать хрящові клітини, які є високоеластичною формою колагену. У подальшому пластичний хрящ переживає інвазію так званих клітин-будівельників, що заміщають м'які тканини скелета новим остеоід ( органічним матриксом ), який у результаті мінералізується і перетворюється на кісткову структуру. Цей процес називається окостенінням.

Навіть у дорослих людей кісткова тканина постійно оновлюється. У нашому організмі йде постійний процес заміни зношених компонентів кісток з метою збереження їх цілісності і функцій. З метою оновлення стара кістка, особливо ушкоджена, «з'їдається » спеціально призначеними для цієї мети клітинами - остеокластами. Клітин, які зводили нову кісткову структуру, називаються остеобластами. Баланс діяльності цих двох видів клітин і, відповідно, між руйнуванням і створенням кісткових структур є одним з ключових факторів, що визначають стан вашого опорно-рухового апарату. Рівень гормонів, харчування і ступінь фізичного навантаження роблять безпосередній вплив на баланс між постійним руйнуванням та відтворенням кісток.

Одним з фундаментальних правил ортопедії є закон Вольфа, який стверджує, що кісткова тканина створюється (за допомогою остеобластів ) і поглинається організмом (за допомогою остеокластів ) у міру необхідності, залежно від навантаження. Закон Вольфа пояснює, чому астронавти, довгий час знаходяться в стані невагомості , ледве тримаються на ногах після повернення на Землю. Невагомість послаблює кістки. Навіть після одного-двох тижнів в космосі самі атлетичні космонавти втрачають стільки ж кальцію, скільки літні пацієнти за чотири - шість місяців повної нерухомості на Землі. Під час тривалих орбітальних польотів строком від шести місяців до року астронавти втрачають не тільки кальцій, але і до чверті м'язової маси - навіть за умови виконання спеціальних фізичних вправ, потрібно розуміти, що в умовах Землі те ж відбувається з людьми, які нехтують фізичними навантаженнями.

Саме тому Центр "Кінезіс" пропонує Вам скласти індивідуальну програму занять для підтримки загального фізичного стану на належному рівні.
Категорія: Знання - це сила! | Додав: Ліна (20.01.2014)
Переглядів: 167 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]